WYNAJEM Z OC SPRAWCY

WYNAJEM SAMOCHODU ZASTĘPCZEGO Z OC SPRAWCY

KOMU NALEŻY SIĘ SAMOCHÓD ZASTĘPCZY?

Prawo do wynajęcia samochodu zastępczego z OC sprawcy na każdy właściciel samochodu, którego pojazd został uszkodzony w wyniku kolizji lub wypadku drogowego z winy innego kierowcy. Auto zastępcze może być wynajęte na czas naprawy uszkodzonego pojazdu lub do momentu wypłaty odszkodowania . Kosztami zawiązanymi z wynajmem samochodu mogą Państwo obciążyć Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Polskie prawo dopuszcza wynajęcie samochodu z OC sprawcy zarówno w przypadku samochodów firmowych jak i prywatnych, w dowolnej wybranej przez Państwa a nie przez ubezpieczyciela wypożyczalni.
Koszty samochodu zastępczego pokryje OC sprawcy – Artykuł

samochód zastępczy

PODSTAWA PRAWNA

17 listopada 2011 w odpowiedzi na zagadnienie prawne przedstawione przez Rzecznika Ubezpieczonych dotyczące zwrotu kosztów na samochód zastępczy z OC sprawcy Sąd Najwyższy podjął uchwałę, na mocy której każdy poszkodowany ma prawo do otrzymania od towarzystwa ubezpieczeniowego zwrotu kosztów za wynajem auta zastępczego. Fragment uchwały (sygn. akt III CZP 05/11):

„Odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za uszkodzenie albo zniszczenie pojazdu mechanicznego niesłużącego do prowadzenia działalności gospodarczej obejmuje celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki na najem pojazdu zastępczego; nie jest ona uzależniona od niemożności korzystania przez poszkodowanego z komunikacji zbiorowej.”

Dnia 18 stycznia 2012 r. Rzecznik Ubezpieczonych otrzymał uchwałę Sądu Najwyższego wraz z uzasadnieniem z dnia 17 listopada 2011 r. w sprawie sygn. akt III CZP 05/11, która rozstrzygnęła rozbieżności w sądach powszechnych dotyczących roszczeń o zwrot kosztów na auto zastępcze niesłużące do prowadzenia działalności gospodarczej od ubezpieczyciela z tytułu ubezpieczenia OC.
http://www.sprawnik.pl/artykuly,10223,18683,samochod-zastepczy-z-oc-sprawcy-szkody

CO MUSISZ ZROBIĆ,  ABY WYNAJĄĆ W NASZEJ WYPOŻYCZALNI SAMOCHÓD ZASTĘPCZY?

  • zadzwoń do nas Telefon: 880 111 005
  • my przygotujemy dla Ciebie samochód zastępczy na czas naprawy Twojego samochodu
  • pomożemy we wszystkich formalnościach,
  • wynajem odbywa się na zasadach bezgotówkowych, dzięki czemu Ty nie ponosisz żadnych kosztów!